Základní informace o MŠ Útulná

Architektonicky je mateřská škola koncipována jako jednopatrová budova.

V přízemí a v 1. patře se nachází vždy 2 třídy zrcadlově proti sobě, které jsou vybaveny vlastními kuchyňkami pro výdej svačin a obědů.

Školní kuchyně a příslušné zázemí se nacházejí ve sníženém přízemí.

Sídlíme na rozhraní Strašnic a Malešic ve vilové části, v jednosměrné ulici. Škola je obklopena zahradami okolních vil a disponuje klidnou vlastní zahradou vybavenou tak, aby se děti při pobytu venku mohly plně realizovat, volně si hrát a sportovat.

Vzdělávací program MŠ je přizpůsoben požadavku harmonického rozvoje dítěte. Naším cílem je rozvíjet především individualitu dítěte, podporovat jeho osobní spokojenost a pohodu, respektovat jeho potřeby a možnosti. Ústřední činností dětí zůstává především hra, která je provází celý den, prolíná se všemi činnostmi a je jí věnována mimořádná pozornost.

Naše mateřská škola se také zapojila do projektu Zelená škola a umožňuje tak žákům a jejich rodinám třídit elektroodpad a baterie.