Prázdninový provoz

POSTUP ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ PŘI PODÁVÁNÍ ŽÁDOSTI O PŘIJETÍ K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ NA NÁHRADNÍ PRÁZDNINOVÝ PROVOZ V MATEŘSKÝCH ŠKOLÁCH ZŘÍZENÝCH MČ PRAHA 10

PRO ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

Zákonní zástupci, kteří nebudou mít možnost zajistit péči o své dítě mimo kolektivní zařízení po dobu přerušení provozu své kmenové MŠ v měsíci červenci a srpnu, mohou využít prázdninového provozu v náhradní MŠ.

Kritéria pro přijetí:

• dítě musí být již zapsané do některé MŠ zřízené MČ Praha 10
  • zákonný zástupce bezpodmínečně potřebuje umístit své dítě do MŠ z pracovních důvodů
  • zákonný zástupce nemůže zajistit péči o své dítě mimo kolektiv MŠ
  • děti zákonných zástupců na RD/MD mohou být přijaty na prázdninový provoz pouze na doplnění dané kapacity MŠ

Termíny prázdninového provozu – červenec a srpen 2024

1. 7. – 4. 7. 2024 všechny MŠ zavřeny
8. 7. – 12. 7. 2024 v provozu MŠ Zvonková, MŠ Chmelová a MŠ Vladivostocká
15. 7. – 19. 7. 2024 v provozu MŠ Zvonková, MŠ Chmelová a MŠ Vladivostocká
22. 7. – 9. 8. 2024 všechny MŠ zavřeny
12. 8. – 16. 8. 2024 v provozu MŠ Mládežnická, MŠ Troilova, MŠ Nedvězská a MŠ Tuchorazská
19. 8. – 23. 8. 2024 v provozu MŠ Mládežnická, MŠ Troilova, MŠ Nedvězská a MŠ Tuchorazská
26. 8. – 30. 8. 2024 přípravný týden, všechny MŠ zavřeny

Postup:

Zákonný zástupce sdělí nejpozději do 10. 5. 2024 ve své kmenové MŠ zájem využít náhradní prázdninový provoz včetně uvedení konkrétní MŠ a termínu.

V termínu od 13. 5. do 24. 5. 2024 bude na webových stránkách MŠ, která zajišťuje prázdninový provoz zpřístupněn odkaz na Předzápis prázdninový provoz, kde si zákonný zástupce vyplní elektronicky Žádost o přijetí a následně obdrží informace k platbě za školné a stravné.

Žádost bude možné v tomto termínu vyzvednout i v tištěné formě v dané MŠ zajišťující prázdninový provoz.

Kmenová MŠ vydá zákonnému zástupci, který hodlá využít náhradní prázdninový provoz, kopii evidenčního listu dítěte opatřenou razítkem MŠ.

1. – 30. 5. 2024 proběhne fyzický zápis na prázdninový provoz v MŠ, kterou si zákonný zástupce zvolil. U zápisu zákonný zástupce odevzdá kopii evidenčního listu z kmenové MŠ a vyplněnou Žádost o přijetí.

Nejpozději do 3. 6. 2024 zákonný zástupce uhradí úplatu za předškolní vzdělávání a stravné na prázdninový provoz.

Na žádosti doručené po termínu zápisu na prázdninový provoz nebude brán zřetel.

Není možné podávat žádost na jeden termín do více škol.

Pokud potřebují zákonní zástupci umísti dítě během prázdnin do více škol, musí do každé MŠ zaslat žádost o přijetí zvlášť.